Najnovije
2001-2010ARHIVA SEZONAPrvenstvo

Prvenstvo 2000/01

Gornji red: sekretar Radović, pom. trener Vermezović, Ivić, Delibašić, Vukić, pom. trener Radaković, trener golmana Belojević.
Srednji red: Bajić, Peković, Radiša Ilić, Radaković, Kralj, Gerasimovski, Bečanović, Saveljić.
Donji red: Ćirković, Iliev, Duljaj, Ilić, trener Tumbaković, Rašović, Stanojević, Jeremić, Mišković.
Foto: partizan.rs

Tabela

 

Trener: Ljubiša Tumbaković

Partizan u prvenstvu 2000/01:

Ivica Iliev 33/10, Goran Trobok 32/5, Vladimir Ivić 30/20, Saša Ilić 30/19, Milivoje Ćirković 27/1, Igor Duljaj 27/1, Andrija Delibašić 26/15, Vuk Rašović 26/0, Dragoljub Jeremić 24/1, Miladin Bečanović 23/9, Zvonimir Vukić 21/7, Nenad Mišković 19/1, Marjan Gerasimovski 18/1, Radovan Radaković 18/0, Branimir Bajić 16/0, Milorad Peković 14/1, Niša Saveljić 13/1, Ljubiša Ranković 13/0, Radiša Ilić 12/0, Aleksandar Stanojević 12/0, Danko Lazović 8/0, Ivica Kralj 6/0, Milan Milijaš 4/0, Marko Zorić 3/1, Ilija Stolica 3/0, Velimir Ivanović 2/0, Goran Obradović 2/0, Aleksandar Nedović 1/0, Michael Dragan Ćurčija 1/0, uz 1 autogol protivnika.

Rezultati FK Partizan u prvenstvu 2000/01

1. kolo, 13.8.2000, Beograd, Stadion Partizana, 4.738 gledalaca, strelci: Ćirković 33', Ivić 52', Iliev 74'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Ćirković, Duljaj, Gerasimovski, Trobok (Jeremić (Obradović)), Peković, Ivić, S. Ilić, Ranković, Iliev (Vukić)

2. kolo, 19.8.2000, Smederevo, 15.000 gledalaca, strelci: Iliev 31', 66`

Partizan: R. Ilić, Rašović, Ćirković, Duljaj, Gerasimovski, Trobok, Peković, Ivić (Obradović), S. Ilić, Ranković (Jeremić), Iliev

3. kolo, 27.8.2000, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelci:  Iliev 22', S. Ilić 85'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Duljaj, Ćirković (Stanojević), Gerasimovski, Ivić, S. Ilić, Ranković, Iliev (Stolica), Vukić (Ivanović)

4. kolo, 09.9.2000, Kragujevac, Stadion "Čika Dača", 20.000 gledalaca, strelci: Trobok 44', 70', Ivić 73'

Partizan: Radaković, Rašović, Ćirković, Jeremić, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić (Bajić), Vukić (Ivanović), Ranković, Iliev (Peković)

 

5. kolo, 17.9.2000, Beograd, Stadion Partizana, 2.000 gledalaca, strelci: Ivić 22', Peković 52', Vukić 75', 79'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Ćirković (Stanojević), Gerasimovski (Bajić), Duljaj, Trobok, Ivić, Vukić, Peković, Iliev (Stolica)

"Glas javnosti|

6. kolo, 23.9.2000, Beograd, Stadion u Železniku, 4.000 gledalaca, strelci: Ivić 8', S. Ilić 60'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Ćirković, Peković, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Vukić (Lazović), Iliev

 

7. kolo, 01.10.2000, Beograd, Stadion Partizana, 300 gledalaca, strelac: Ivić 90'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Duljaj, Zorić (Trobok), Gerasimovski, Ivić, S. Ilić, Iliev, Ćurčija (Vukić), Ranković (Peković)

9. kolo, 21.10.2000, Beograd, Stadion Partizana, igrano bez prisustva publike, strelci: Vukić 17', Trobok 33', S. Ilić 56', Delibašić 66'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Ćirković, Duljaj, Zorić (Milijaš), Gerasimovski, Trobok, Vukić (Delibašić), S. Ilić, Iliev, Ranković (Lazović)

"Glas javnosti"

10. kolo, 28.10.2000, Stadion Rada na Banjici, igrano bez prisustva publike, strelac: Ivić 45' , 46', 50'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Ćirković, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Ranković (Delibašić), Iliev

"Glas javnosti"

11. kolo, 04.11.2000, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 25' (pen.), 90', Duljaj 57', Jeremić 88'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Ćirković, Duljaj, Gerasimovski, Trobok, Ivić (Vukić), S. Ilić, Ranković (Delibašić), Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

 

 

 

12. kolo, 11.11.2000, Novi Sad, Gradski stadion, 9.000 gledalaca, strelac: S. Ilić 43`

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Ćirković, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Delibašić (Vukić), Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

13. kolo, 18.11.2000, Beograd, Stadion Partizana, igrano bez prisustva publike, strelci:  Ivić 5', Delibašić 33', S. Ilić 62', Bečanović 81'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Jeremić, Duljaj, Ćirković, Gerasimovski, Mišković (Milijaš), Ivić, S. Ilić, Delibašić (Trobok), Iliev (Bečanović)

 

 

14. kolo, 25.11.2000, Zemun, Gradski stadion, 3.000 gledalaca, strelci: S.Ilić 5' (pen.), Delibašić 14', Ivić 34', Vukić 88'

Partizan: Radaković, Rašović, Ćirković, Duljaj, Mišković, Gerasimovski, Trobok, Ivić, S. Ilić (Vukić), Delibašić (Milijaš), Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

 

 

15. kolo, 29.11.2000, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelci: Trobok 14', 86`,  Iliev 30',  Mirković 60' (autogol), Delibašić 68', Vukić 80'

Partizan: Radaković, Rašović, Jeremić, Ćirković, Mišković, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, S. Ilić, Delibašić (Vukić), Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

16. kolo, 02.12.2000, Beograd, Stadion Partizana, 2.500 gledalaca, strelci: Gerasimovski 16', Ivić 27',  Delibašić 42', 51'

Partizan: Radaković, Rašović, Jeremić (Mišković), Duljaj, Ćirković, Gerasimovski,  Trobok (Vukić), S. Ilić, Ivić, Delibašić, Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

17. kolo, 09.12.2000, Niš Gradski stadion na Čairu, 10.000 gledalaca, strelci:  Iliev 31', 0:2 S. Ilić 33', Delibašić 62', Bečanović 81'

Partizan: Radaković, Rašović (Stanojević), Jeremić, Ćirković, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić (Vukić), S. Ilić, Delibašić, Iliev (Bečanović)

"Glas javnosti"

18. kolo, 23.02.2001, Beograd, Stadion Obilića na Vračaru, 4.000 gledalaca, strelac: S. Ilić 56'

Partizan: Kralj, Rašović, Jeremić, Gerasimovski (Mišković), Stanojević, Duljaj, Trobok, Ivić (Iliev), S. Ilić, Delibašić (Ranković), Bečanović

"Glas javnosti"

19. kolo, 03.03.2001, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelci: Ivić 4', S. Ilić 17', Delibašić 74'

Partizan: Kralj, Ćirković (Nedović), Mišković, Jeremić, Stanojević, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Delibašić (Peković), Iliev (Lazović)

"Glas javnosti"

Zaostali meč 8. kola, 07.3.2001, Beograd, Stadion Crvene zvezde, 36.278 gledalaca

Partizan: Kralj (Radaković), Ćirković, Jeremić, Duljaj, Mišković, Saveljić, Stanojević (Iliev), Trobok, Ivić, S. Ilić, Delibašić (Ranković)

"Glas javnosti"

 

20. kolo, 10.3.2001, Podgorica, Stadion pod Goricom, 7.000 gledalaca, strelac: Bečanović 65'

Partizan: Radaković, Ćirković, Jeremić, Saveljić, Gerasimovski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Bečanović, Delibašić (Iliev)

"Glas javnosti"

21. kolo, 14.3.2001, Beograd, Stadion Partizana, 2.500 gledalaca, strelci: Mišković 41', Bečanović 48', 66', Vukić 54' 

Partizan: Radaković, Ćirković (Vukić), Mišković, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok (Lazović), Ivić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Delibašić)

"Glas javnosti"

22. kolo, 17.3.2001, Kruševac, Stadion Mladosti, 11.000 gledalaca

Partizan: Radaković, Jeremić, Mišković, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok (Delibašić), Ivić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Vukić)

"Glas javnosti"

23. kolo, 31.3.2001, Beograd, Stadion Partizana, 1.500 gledalaca, strelci: Delibašić 34', Ivić 73', 79', Iliev 87'

Partizan: Radaković, Rašović (Ćirković), Mišković, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok, Vukić (Peković), Ivić, Delibašić (Iliev), Bečanović

 

24. kolo, 07.4.2001, Beograd, Stadion SRC Makiš, 4.000 gledalaca, strelci: Delibašić 78', 90'

Partizan: Radaković, Rašović (Delibašić), Ćirković (Lazović), Mišković (Peković), Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Bečanović

"Glas javnosti"

25. kolo, 14.4.2001, Beograd, Stadion Partizana, 23.229 gledalaca, strelci: S. Ilić 23', Iliev 57'

Partizan: Radaković, Jeremić, Ćirković, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok, Ivić (Vukić), S. Ilić, Bečanović (Delibašić), Iliev (Peković)

"Glas javnosti"

 

26. kolo, 18.4.2001, Golubovci, Stadion Trešnjica, 5.000 gledalaca, strelac: Ivić 23', 78'

Partizan: Radaković (R. Ilić), Ćirković, Mišković, Saveljić, Bajić, Duljaj (Peković), Trobok, Ivić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Stanojević)

"Glas javnosti"

 

 

27. kolo, 28.4.2001, Beograd, Stadion Partizana, 2.000 gledalaca, strelci:  S. Ilić 35', 56' (pen.)

Partizan: Radaković, Milijaš (Lazović), Mišković, Jeremić, Stanojević, Bajić, Trobok, Vukić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Delibašić)

 

28. kolo, 05.5.2001, Nikšić, Gradski stadion kraj Bistrice, 8.000 gledalaca, strelci: Bečanović 2', Ivić 47',  S. Ilić 52', 71' 

Partizan: Radaković, Jeremić, Mišković, Saveljić, Ćirković (Peković), Bajić (Rašović), Trobok, Ivić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Delibašić)

 

29. kolo, 12.5.2001, Beograd, Stadion Partizana, 5.000 gledalaca, strelci:  Ivić 4', Saveljić 39', Vukić 90'

Partizan: Radaković, Ćirković, Mišković, Saveljić, Bajić, Duljaj (Rašović), Trobok, Ivić (Vukić), S. Ilić, Bečanović, Iliev (Delibašić)

"Glas javnosti"

30. kolo, 19.5.2001, Beograd, Omladinski stadion, 5.000 gledalaca, strelci:  Ivić 11', Bečanović 56'

Partizan: Radaković, Rašović (Mišković), Jeremić, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok (Stanojević), Ivić, S. Ilić, Bečanović, Iliev (Delibašić)

 

31. kolo, 26.5.2001, Beograd, Stadion Partizana, 2.500 gledalaca, strelci: S. Ilić 65', 72' , Bečanović 74', 76'

Partizan: Kralj, Rašović, Ćirković (Iliev), Mišković, Bajić, Trobok, Ivić (Stanojević), S. Ilić, Peković (Ranković), Bečanović, Delibašić

"Glas javnosti"

32. kolo, 09.6.2001, Beograd, Stadion Čukaričkog na Banovom brdu,  4.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 25' (pen.), Delibašić 53', 62'

Partizan: Radaković, Rašović, Jeremić, Mišković, Saveljić, Bajić, Trobok (Iliev), Ivić, S. Ilić, Ranković (Lazović), Bečanović (Delibašić)

 

33. kolo, 16.6.2001, Kula, Gradski stadion, 8.000 gledalaca, strelci: Ivić 23', Iliev 44', 53', Delibašić 72'

Partizan: Kralj, Rašović, Jeremić, Mišković (Stanojević), Saveljić, Bajić, Trobok, Ivić (Delibašić), S. Ilić (Vukić), Bečanović, Iliev

"Glas javnosti"

34. kolo, 20.6.2001, Beograd, Stadion Partizana, 500 gledalaca, strelci:  Delibašić 56' 2:1 Zorić 69'

Partizan: Kralj, Rašović, Ćirković (Delibašić), Zorić, Bajić, Stanojević, Peković, Vukić, Ranković (Stolica), Iliev, Bečanović (Lazović)

"Glas javnosti"

Sažetak sezone

Najveća promena u Partizanu pred sezonu na isteku 20. veka i celog milenijuma, desila se na klupi: Miodraga Ješića nasledio je povratnik iz AEK-a, Ljubiša Tumbaković. Što se tiče igračkog kadra, klub su napustili golman Nikola Damjanac (Antalija), Branko Savić i Milan Stojanoski (Beitar Jerusalim), Mladen Krstajić (Verder), Mateja Kežman (PSV), Zoltan Sabo (Samsung), Đorđe Tomić (Oviedo) i Dragan Stojisavljević (Seul).

Novi članovi Partizana postali su napadač Miladin Bečanović (došao iz Avra), golman Radovan Radaković (Radnički iz Kragujevca), igrač odbrane Branimir Bajić (Radnik Bijeljina), bek Milan Milijaš (Malaga), napadač Ilija Stolica (Zemun), štoper Marko Zorić (Proleter), vezni igrači Velimir Ivanović (Larisa) i australijski napadač srpskog porekla, Majkl Dragan Ćurčija. Šansu je dobio i Danko Lazović, veliki talenat iz naše omladinske škole. U zimskoj polusezoni, u Partizan su se kao pozajmljeni igrači iz PSV-a i Bordoa vratili njegovi bivši asovi – golman Ivica Kralj i štoper Niša Saveljić.

Promene su usledile i u vizuelnom smislu – novi tehnički sponzor Partizana postala je „Puma“, pa je Partizan u novu sezonu zakoračio u opremi ovog čuvene nemačke kompanije.

Pripreme za novu sezonu obavljene su na Tari, a izdvajamo i gostovanje Valensiji, tadašnjem vicešampionu Evrope. Taj prijateljski susret odigran je početkom avgusta na Mestalji i završen rezultatom 0-0. Takmičarska sezona je počela sramotnim porazom u kvalifikacijama za Kup UEFA od malteške Slieme Vonderers. Iako je Partizan u revanšu bez problema eliminisao nejake Maltežane, opor utisak je ostao. Nešto kasnije Partizan je nesrećno eliminisan od velikog Porta, ali o evropskoj kampanji „crno-belih“ ćemo detaljnije pisati u posebnom tekstu.

Prvenstvena premijera protiv Obilića bila je više nego uspešna – čak 3-0 za Partizan, ali već u narednom kolu usledio je poraz na gostovanju od tada veoma dobre ekipe Sartida (kasnije Smedereva). Još jedan neuspeh desio se u šestom kolu u Železniku, istim rezultatom kao u Smederevu (2-3). Sve ostale utakmice, izuzimajući ta dva poraza, Partizan je rešio u svoju korist! Izdvajamo pobede u Kragujevcu i Novom Sadu, kao i činjenicu da je Partizan u nekoliko navrata ispratio svoje rivale sa po četiri gola u mreži (Zeta, Sutjeska, OFK Beograd, Zemun, Radnički iz Niša, Hajduk iz Kule) a ekipu Čukaričkog deklasirao sa čak 6-2.  To je bilo dovoljno za prvo mesto na tabeli na kraju jeseni, koje je Partizan delio sa Crvenom zvezdom, ali uz nešto bolju gol-razliku našeg kluba.

Ipak, jesen je obeležena utakmicom koja nije ni odigrana. Bio je to „večiti derbi“ koji je bio planiran da se odigra 14.10.2000, samo devet dana posle svrgavanja režima Slobodana Miloševića, u sred nestabilne i pomalo anarhične situacije u čitavom društvu. Derbiju je prethodila suluda i nerazumna odluka novih vlasti da se utakmica odigra bez prisustva policije, „da se ne bi iritirao narod“!? Umesto regularnih snaga reda, većinu redara (tačnije „redara“) na stadionu činili su navijači Crvene zvezde! Pošto su navijači Crvene zvezde upali u nekakvu slavodobitnu histeriju, sebe poistovetili sa oslobodiocima i  novim, demokratskim vlastima, a Partizan sa bivšim režimom, okačili su parole „Mirko u zatvor, Partizan u drugu ligu“ (aluzija na Mirka Marjanovića) i „Grobari, marš u Kinu“. Zanimljivo je da im svojevremeno nije smetala činjenica da je Crvena zvezda, upravo na vrhuncu vlasti tog istog bivšeg režima zabeležila svoje najveće uspehe u istoriji i osvajanje Kupa šampiona! Sa druge strane, navijači Partizana bili su u ratu sa upravom kluba, deo njih je bojkotovao utakmicu (zbog sukoba oko odlaska u Porto na meč Kupa UEFA), a manji deo je bio prisutan. Pred početak utakmice, na stadionu je bilo preko 30.000 navijača Crvene zvezde i približno 3-4 hiljade navijača Partizana. Nekoliko navijača Partizana preskače ogradu i ulazi na teren, utakmica je već tada prekinuta posle par minuta, a onda se „volšebno“ otvaraju kapije na severu i masa navijača Crvene zvezde ulazi na teren. U tom opštem metežu nekoliko igrača Partizana dobija udarce od protivničkih navijača. Nema uslova da se utakmica igra, derbi nije ni nastavljen, a u danima posle incidenta, totalno se prećutkuje odgovornost Crvene zvezde kao organizatora utakmice! Umesto službenog rezultata 3-0 za Partizan, što je bilo jedino pravedno, odlućeno je  da se zakaže nova utakmica!

U zimskoj pauzi, ekipu su napustili Goran Obradović, Majkl Dragan Ćurčija i Velimir Ivanović, a osim već pomenutog povratnika Ivice Kralja, novi član Partizana postao je i Aleksandar Nedović, iz podgorićke Budućnosti. Pripreme su obavljene na Kipru, uz nekoliko odigranih prijateljskih utakmica.

Početak prolećnog dela šampionata uticao je na kasniji oproštaj od šampionskih ambicija. Već u prvom kolu, Partizan je poražen na Vračaru od Obilića, a već 7. marta odigran je derbi protiv Crvene zvezde, onaj koji je trebalo da bude odigran još 14. oktobra 2000, ali je prekinut. Nažalost, Partizan kao klub nije imao ni snage a ni volje da se suprotstavi odluci da se zakaže novi meč umesto registracije neodigranog sa 3-0 za „crno-bele“. A na samom terenu, bledo izdanje Partizana i poraz od 0-2. Taj poraz spušta našu ekipu na četiri boda zaostatka za Crvenom zvezdom, a posle remija Partizana u Kruševcu, kada je sudija Gajdobranski propustio da sudi očigledan penal nad Ilićem, prednost „crveno-belih“ se uvećala na šest bodova.

Partizan ulazi u seriju pobeda, a među njima je i još jedan derbi, ovog puta igran na Stadionu Partizana. Naša ekipa je slavila sa 2-1, golovima Ilića i Ilieva, a pri rezultatu 1-1 naš golman Radovan Radaković odbranio je penal Branku Boškoviću.

Trener gostiju  Muslin je imao svoj šou-program i konstantno kraj aut linije prigovarao sudijama, te je zaradio i crveni karton. Naravno, Zvezdinom taboru je opet sudija bio kriv za poraz, čak i pored činjenice da je penal za „crveno-bele“ bio veoma diskutabilan. Muslin obećava sve pobede do kraja prvenstva i to se, gle čuda, i dešava. Partizan je u stopu pratio Crvenu zvezdu ali nije došao do prilike da preokrene tok šampionata u svoju korist. Na kraju, samo drugo mesto za „crno-bele“.

Utisak o većem kvalitetu Partizana u odnosu na komšije potvrđen je u finalu Kupa Jugoslavije, kada je Partizan na stadionu najvećeg rivala slavio sa 1-0 i osvojio svoj deveti trofej u nacionalnom kupu, o čemu će posebno biti reči na ovom sajtu.

Najviše utakmica za Partizan u ovom prvenstvu odigrali su Ivica Iliev (33), Goran Trobok (32), Vladimir Ivić i Saša Ilić (obojica po 30). Ivić je bio i najbolji strelac ekipe sa 20 postignutih golova, dok je Saša Ilić 19 puta zatresao mrežu protivnika. Mladi Andrija Delibašić se čak 15 puta upisao u strelce, Ivica Iliev se zaustavio na brojci od 10 golova, a Miladin Bećanović je 9 puta bio strelac.

Elitni rang domaćeg fudbala napustili su Budućnost, Napredak, niški Radnički i Milicionar.

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *