Najnovije
2001-2010ARHIVA SEZONAKup

Kup 2005/06

 

Treneri: Vladimir Vermezović (do 01.10.2005), Jirgen Reber (od 06.10.2005. do kraja sezone)

Partizan u Kupu Srbije i Crne Gore 2005/06: 

Miroslav Radović 2/1, Obiora Odita 2/1, Đorđe Pantić 2/0, Marko Lomić 2/0, Nenad Đorđević 2/0, Milovan Milović 2/0, Simon Vukčević 2/0, Stefan Babović 2/0, Srđan Radonjić 2/0, Nebojša Marinković 1/1, Ifeanyi Emeghara 1/0, Nenad Brnović 1/0, Borko Veselinović 1/0, Pierre Boya 1/0, Dragoljub Jeremić 1/0, Branimir Bajić 1/0, Milan Smiljanić 1/0, Branimir Petrović 1/0, Nikola Grubješić 1/0.

Rezultati FK Partizan u Kupu Srbije i Crne Gore 2005/06

Šesnaestina finala Kupa Srbije i Crne Gore, 21.9.2005, Beograd, Stadion Partizana, 1.000 gledalaca, strelci: Nebojša Marinković 51', Radović 80'

Partizan: Pantić, Emeghara, Lomić, Đorđević, Milović, N. Brnović, Vukčević, Babović (Nebojša Marinković), Odita (Veselinović), Boja, Radonjić (Radović)

 

 

Osmina finala Kupa Srbije i Crne Gore, 26.10.2005, Beograd, Stadion Partizana, 500 gledalaca, strelac: Odita 42`

Penali:

Radonjić - promašaj, Subotić 0-1

Vukčević 1-1, Ćatić 1-2

Đorđević 2-2, Jovanović 2-3

Milović 3-3, Janković 3-4

Lomić 4-4, Mitrović 4-5

Partizan: Pantić, Jeremić (Vukčević), Lomić, Đorđević, Milović, Bajić, Smiljanić, Petrović, Babović (Radović), Odita, Grubješić (Radonjić)

"Glas javnosti"

Takmičenje u Kupu Srbije i Crne Gore za sezonu 2005/06, biće i poslednje u sklopu ove državne zajednice – pokazalo se na kraju sezone. Partizan ga neće upamtiti po dobrom. Dešavanja u ovom takmičenju su nedvojivi deo situacije i klime u našem klubu i oko njega u jesen 2005.

Miroslav Radović na utakmici šesnaestine finala protiv Javora

Pošto je u utakmici šesnaestine finala Partizan rutinski savladao ekipu Javora, u osmini finala čekao ga je, mislilo se, još jedan rutinski posao. „Crno-beli“ su dočekali na svom terenu trećeligaša Timoka iz Zajećara, samo četiri dana posle poraza od Voždovca, i u sred „crne serije“ (Makabi Petah Tikva, Hajduk, Crvena zvezda, Voždovac). Timok je bio idealan rival da naša ekipa zabeleži sigurnu pobedu i vrati bar delić samopouzdanja.

Nažalost, ponovila se Batajnica iz 1996, desila se još jedna bruka „parnog valjka“, iz reda onih najvećih. Pošto je poveo golom Odite krajem prvog poluvremena, i promašio nekoliko šansi za ubedljiv trijumf, Partizan prima gol u nadoknadi utakmice!

Prelazi se na izvođenje penala, gde Radonjić promašuje prvi penal, što je i odlučilo utakmicu. Svi ostali izvođači penala iz oba tima bili su precizni. Odluku u poslednjoj seriji je na sebe preuzeo golman Timoka Robert Mitrović, koji je odbranio u prvoj seriji penal Radonjiću. On je takođe siguran sa penala – Timok beleži senzacionalan uspeh, a naš „parni valjak“ je nastavio da nezaustavljivo srlja u provaliju.

Kup je osvojio naš najveći rival, ali je svakom navijaču Partizana prva asocijacija na kup iz ove sezone ova šokantna eliminacija od Timoka.

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *