Trener: Goran Stevanović

Partizan u Kupu Srbije 2009/10:

Lamine Diarra 4/3, Cleo 4/2, Almami Moreira 4/1, Marko Lomić 4/0, Nemanja Tomić 4/0, Ljubomir Fejsa 3/0, Srđa Knežević 2/1, Radosav Petrović 2/1, Mladen Božović 2/0, Rajko Brežančić 2/0, Nenad Đorđević 2/0, Brana Ilić 2/0, Branislav Jovanović 2/0, Marko Jovanović 2/0, Adem Ljajić 2/0, Aleksandar Radosavljević 2/0, Siniša Stevanović 2/0, Nikola Vujović 2/0, Roberto Washington 2/0, Saša Ilić 1/0, Aleksandar Davidov 1/0, Goran Gavrančić 1/0, Mladen Krstajić 1/0, Predrag Mijić 1/0, Aleksandar Lazevski 1/0, Vojislav Stanković 1/0.

Rezultati FK Partizan u Kupu Srbije 2009/10

Šesnaestina finala Kupa Srbije, 23.9.2009, Beograd, Stadion Partizana, 2.568 gledalaca, strelci: Kleo 45', Diara 64', Moreira 89'

Partizan: Radosavljević, S. Stevanović, Lomić (Brežančić), Fejsa, M. Jovanović, Gavrančić, Tomić (B. Jovanović), Ljajić, B. Ilić, Moreira, Kleo (Diara)

Osmina finala Kupa Srbije, 28.10.2009, Novi Sad, Stadion na Slanoj bari, 1.500 gledalaca, strelci: Diara 71`, Кnežević 83`

Partizan: Radosavljević, S. Stevanović, Brežančić (Lomić), Fejsa, Đorđević, Knežević, Tomić, B. Jovanović (B. Ilić), Kleo, Moreira (Vujović), Diara

Četvrtfinale Kupa Srbije, 24.11.2009, Jagodina, Gradski stadion, 4.000 gledalaca, strelci: Diara 26', Kleo 49' (pen.)

Partizan: M. Božović, Knežević, Lomić, Petrović, Đorđević, Krstajić, Tomić, Moreira (Vujović), Kleo (Fejsa), Ljajić, Diara (Vašington)

Polufinale Kupa Srbije, 15.4.2010, Beograd, Stadion Partizana, 8.000 gledalaca, strelac: Petrović 44`

Partizan: M.Božović, Lazevski, Lomić, Petrovič, Stanković, M. Jovanović, Davidov, Tomić (Diara),  Кleo, S. Ilić (Moreira), Mijić (Vašington)

*****

Iako su u ovoj sezoni čak tri trenera predvodila Partizan, samo je Goran Stevanović sedeo na klupi Partizana u Kupu Srbije. Naime, još pre šesnaestine finala, Slaviša Jokanović je bio prinuđen da odstupi sa mesta trenera.

Prvi meč, protiv Inđije, bio je samo rutinski posao za „crno-bele“. Ubedljiva pobeda od 3-0, a Stevanović je „promešao“ tim te dao šansu i rezervistima.

Moreira postiže gol protiv Inđije za konačnih 3-0

Osmina finala je donela put u Novi Sad, na megdan ekipi Proletera. Utakmica se igrala u novosadskom predgrađu Slana bara, gde je i egzistirao ovaj klub. Domaći su poveli početkom drugog poluvremena ali su Diara i Knežević (fenomenalnim golom sa preko trideset metara) sprečili bruku i senzaciju.

Slavlje posle pobedonosnog gola Kneževića u Novom Sadu, protiv Proletera

Do kraja jeseni 2009, na programu su bile i utakmice četvrtfinala. Žreb je Partizanu odredio da gostuje u Jagodini, a utakmica se odvijala po sličnom obrascu kao i ona protiv novosadskog Proletera. Naš protivnik je poveo već u 15. minutu, golom Bojovića, ali je Diara sredinom prvog dela igre poravnao na 1-1. Pobedu „crno-belima“ sa penala donosi Kleo u 49. minutu.

Kleo sa penala donosi pobedu Partizanu u Jagodini

U polufinalu – susret sa još jednim novosadskim klubom. Ovog puta, čekao nas je mnogo poznatiji klub od Proletera – Vojvodina. Umesto proboja u finale, gledali smo bledu partiju našeg tima, a Vojvodina je slavila sa 3-1 u sred Beograda. Sve što je Partizan postigao bio je izjednačujući gol Raće Petrovića krajem prvog poluvremena.

Utisak je da je Partizan olako izgubio  ovaj susret, a nedugo po završetku utakmice došlo je i do smene na klupi. Gorana Stevanovića zamenio je Aleksandar Stanojević. Partizan se na neslavan i prilično olak način oprostio od domaćeg kupa, koji će, kasnije, osvojiti Crvena zvezda, pobedom protiv Vojvodine u finalu.