Trener: Vladimir Vermezović

Partizan u Kupu Srbije 2012/13:

Stefan Aškovski 2/2, Aleksandar Mitrović 2/2, Darko Brašanac 2/1, Nikola Petrović 2/0, Branko Pauljević 2/0, Vladimir Volkov 2/0, Sreten Sretenović 2/0, Vojislav Stanković 2/0, Saša Marković 2/0, Goran Lovre 2/0, Marko Šćepović 2/0, Milan Smiljanić 1/0, Stefan Šćepović 1/0, Mohamed Zubya 1/0, Nikola Ninković 1/0, Miloš Jojić 1/0.

Rezultati FK Partizan u Kupu Srbije 2012/13

Šesnaestina finala Kupa Srbije, 26.9.2012, Beograd, Stadion Partizana, 2.536 gledalaca, strelci:  Mitrović 3’, 38`, Brašanac 6’, Aškovski 27’

Partizan: Petrović, Pauljević, Volkov, Smiljanić, Sretenović, Stanković, Brašanac, Lovre (S. Marković), Mitrović, S. Šćepović (M. Šćepović), Aškovski

Osmina finala Kupa Srbije, 31.10.2012, Beograd, Stadion Partizana, 1.000 gledalaca, strelac: Aškovski 31’

Partizan: Petrović, Pauljević, Volkov, S. Marković, Sretenović, Stanković, Lovre (Ninković), M. Šćepović (Brašanac), Zabia (Mitrović), Jojić, Aškovski

*****

Kup Srbije u sezoni 2012/13 samo je još jedno u nizu razočaranja koje je Partizan kroz istoriju priredio svojim navijačima u ovom takmičenju. Iako je žreb bio više nego blagonaklon našem klubu u prva dva kola, Partizan je eliminisan već u osmini finala.

Ove utakmice bile su prilika za stručni štab da pruži šansu i rezervustima, ali oni su opravdali poverenje samo na prvoj utakmici,  u šesnaestini finala protiv novosadskog Proletera. Partizan je rutinski slavio sa 4-1, a u osmini finala čekao nas je čačanski Borac, poput prethodnog rivala Proletera – takođe ekipa iz jednog ranga niže, Prve lige Srbije.

Darko Brašanac na utakmici šesnaestine finala protiv novosadskog Proletera

Već posle dvadeset minuta igre, gosti su vodili sa 2-0, golovima Maslaća i Jevtovića, a Aškovski je smanjio na 1-2 u 31. minutu. I to je bilo sve od Partizana na ovoj utakmici. Nizale su se prilike pred golom gostiju, ali, do kraja je ostalo 1-2, za još jednu bruku i ranu eliminaciju iz najmasovnijeg takmičenja. A čačanski Borac je tako ponovio uspeh iz sezone 1971/72, kada je, takođe u osmini finala i takođe na našem stadionu, eliminisao Partizan. Te 1971. to se desilo posle nerešenog ishoda i boljeg izvođenja penala a ovog puta – pobedom u devedeset minuta.

Još jedan šamar za Partizan, u svakom slučaju. Kup Srbije u ovoj sezoni je po prvi put osvojila Jagodina, pobedom u finalu protiv Vojvodine.