Najnovije
1981-1990ARHIVA SEZONAKup

Kup 1981/82

Trener: Tomislav Kaloperović

Partizan u Kupu Jugoslavije 1981/82:

Ranko Stojić 1/0, Miodrag Radović 1/0, Nikica Klinčarski 1/0, Zvonko Živković 1/0, Nenad Stojković 1/0, Dragi Kaličanin 1/0, Zvonko Varga 1/0, Miodrag Ješić 1/0, Dragan Mance 1/0, Momčilo Vukotić 1/0, Borislav Petrić 1/0, Miloš Đelmaš 1/0, Slobodan Rojević 1/0.

 

Rezultati FK Partizan u Kupu Jugoslavije 1981/82

Šesnaestina finala Kupa Jugoslavije, 07.10.1981, Beograd, Stadion JNA, 15.000 gledalaca

Partizan: Stojić, Radović, Klinčarski, Živković, Stojković, Kaličanin, Varga, Ješić, Mance (Đelmaš), Vukotić, Petrić (Rojević)

"Sport"

*****

Ništa novo ni u ovoj sezoni Kupa Jugoslavije, bar što se Partizana tiče. Pošto su u prethodne tri sezone, iako i dalje bez osvojenog trofeja u najmasovnijem takmičenju, „crno-beli“ uspeli da dođu do finala, četvrtfinala i polufinala, u sezoni 1981/82 ispali su već u prvoj rundi!

Da neuspeh bude veći, Partizan je opet eliminisan od drugoligaša, zemunske Galenike! Nastavila se tako crna tradicija da Partizan s vremena na vreme biva eliminisan od ekipa koje su u tom momentu rang ispod našeg kluba. Ranijih sezona u nacionalnom kupu po naš klub bili su kobni Proleter (1969/70), Napredak (1970/71), čačanski Borac (1971/72) i  Zagreb (1974), a sada su zemunski „farmaceuti“ slavili na sred Topčiderskog brda sa 2-0.

Do finiša je rezultat bio 0-0, a onda su asovi zemunske ekipe, Santrač i Ljalja, svojim golovima obeznedili plasman Galenike u osminu finala. Upravo je Santrač, godinu dana ranije, pristupio Galenici iz Partizana, u vidu trampe za mladog Zemunca Dragana Mancea.

Galenika je te sezone izborila ulazak u prvoligaško društvo a u Kupu Jugoslavije posle meča protiv Partizana stigla čak do polufinala, eliminisavši Maribor i splitski Hajduk. Nema sumnje da su Zemunci imali vrlo kvalitetan sastav, ali ipak, za klub Partizanovog renomea, eliminacija od drugoligaša u prvoj rundi, kako god se rival zvao, bio je veliki neuspeh.

Post u kup takmičenju tako se produžio na četvrt veka, još od 1957…

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *