Najnovije
1991-2000ARHIVA SEZONAPrvenstvo

Prvenstvo 1999/00

Gornji red: trener golmana Belojević, Obradović, Gerasimovski, Savić, Delibašić, Peković, Ivić, Vuković, Krstajić, pom. trener Radaković.
Srednji red: sekretar Radović, Rašović, Sabo, Stojanoski, Radiša Ilić, Ćirković, Damjanac, Baljak, Pantić, Stojaković, Mišković, maser Vujošević.
Donji red: fizio Branković, Stojisavljević, Iliev, Trobok, Kežman, trener Ješić, Saša Ilić, Duljaj, Ranković, Stanojević, Đorđe Tomić. Foto: partizan.rs

Tabela

  • Status Prištine je bio zamrznut u sezoni 1999/00 tako da nije prikazana u ovoj tabeli, jer nije odigrala nijednu utakmicu.

Trener: Miodrag Ješić

Partizan u prvenstvu 1999/00:

Goran Trobok 37/3, Mateja Kežman 32/27, Saša Ilić 32/19, Igor Duljaj 32/1, Vladimir Ivić 30/18, Đorđe Tomić 30/11, Ivica Iliev 29/8, Mladen Krstajić 29/2, Branko Savić 29/0, Radiša Ilić 28/0, Milorad Peković 26/2, Milan Stojanoski 24/4, Aleksandar Stanojević 23/0, Goran Obradović 21/6, Marjan Gerasimovski 19/3, Vuk Rašović 18/0, Zoltan Sabo 17/1, Andrija Delibašić 16/2, Dragan Stojisavljević 16/0, Ljubiša Ranković 12/1, Nikola Damjanac 12/0, Milivoje Ćirković 12/0, Zvonimir Vukić 6/1, Aleksandar Vuković 6/0, Nenad Stojaković 2/0, Petar Kasom 1/0, Miloš Stojičić 1/0, Srđan Baljak 1/0, Goran Arnaut 1/0, Dejan Živković 1/0, Nenad Mišković 1/0, uz 2 autogola protivnika.

Rezultati FK Partizan u prvenstvu 1999/00

2. kolo, 07.8.1999, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelci: Sabo (pen.) 37', Gerasimovski 76'

Partizan: Damjanac, Mišković, Savić, Sabo, Gerasimovski, Vuković, Arnaut (Delibašić), Stojaković (D. Živković), Stojisavljević, Iliev, Baljak

 

3. kolo, 21.8.1999, Beograd, Stadion Hajduka na Lionu, 3.000 gledalaca, strelci:  Ilić 18', Peković 45' 

Partizan: Damjanac, Rašović, Stanojević, Duljaj, Krstajić, Trobok (Vuković), Ivić (Gerasimovski), Ilić, Đ. Tomić (Iliev), Kežman, Peković

 

4. kolo, 10.9.1999, Beograd, Stadion Partizana, 3.000 gledalaca, strelac: Iliev 16`

Partizan: Damjanac, Rašović, Savić, Duljaj, Stanojević (Gerasimovski), Trobok, Ilić, Đ. Tomić (Vuković), Kežman, Peković (Stojisavljević), Iliev

5. kolo, 19.9.1999, Novi Sad, Gradski stadion, 8.000 gledalaca, strelci: Đ. Tomić 45', Gerasimovski 75'

Partizan: Damjanac, Rašović (Peković), Savić, Krstajić, Stanojević, Trobok, Ivić (Duljaj), Ilić (Gerasimovski), Đ. Tomić, Kežman, Iliev

"Borba"

6. kolo, 22.9.1999, Beograd, Stadion Partizana, 2.000 gledalaca, strelci: Đ. Tomić 27' (pen.), Iliev 60', Ilić 63'

Partizan: Damjanac, Savić, Duljaj (Stojisavljević), Gerasimovski, Stanojević, Krstajić, Trobok, Ilić, Đ. Tomić, Iliev (Stojaković), Peković (Vuković)

7. kolo, 25.9.1999, Beograd, Stadion Obilića na Vračaru, 4.500 gledalaca

Partizan: Damjanac, Duljaj (Stojisavljević), Savić, Krstajić (Sabo), Stanojević, Trobok, Ivić, Ilić, Đ. Tomić, Peković, Iliev (Gerasimovski)

8. kolo, 03.10.1999, Beograd, Stadion Partizana, 2.000 gledalaca, strelci: Gerasimovski 53', Ilić 78'

Partizan: R. Ilić, Savić, Duljaj, Sabo, Gerasimovski, Stanojević (Stojisavljević), Đ. Tomić, Ranković, S. Ilić, Obradović (Ivić), Peković (Stojanoski)

9. kolo, 13.10.1999, Smederevo, Stadion Sartida, 8.000 gledalaca, strelci:  Ilić 1', 56', Ivić 34'  

Partizan: Damjanac, Savić, Sabo, Gerasimovski (Duljaj), Stanojević, Trobok, Ivić, Ilić, Đ. Tomić (Peković), Kežman, Obradović (Stojanoski)

 

10. kolo, 16.10.1999, Beograd, Stadion Partizana, 1.500 gledalaca, strelac: Kežman 25' (pen.), 90' (pen.)

Partizan: R. Ilić, Savić, Sabo, Stanojević, Trobok, Ivić, S. Ilić, Đ. Tomić (Peković), Ranković (Duljaj), Kežman, Stojisavljević

11. kolo, 23.10.1999, Čačak, Stadion Borca kraj Morave, 7.000 gledalaca, strelac:  Đ. Tomić 44' (pen.)

Partizan: R. Ilić, Rašović, Sabo, Krstajić (Peković), Stojanoski, Trobok, Ivić, Đ. Tomić, S. Ilić, Kežman (Duljaj), Stojisavljević (Obradović)

12. kolo, 30.10.1999, Beograd, Stadion Partizana, 30.000 gledalaca, strelci:  Ilić 15', Kežman 87'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Duljaj, Krstajić, Gerasimovski, Stanojević, Trobok (Stojisavljević), Ivić, S. Ilić (Peković), Tomić (Obradović), Kežman

13. kolo, 03.11.1999, Beograd, Stadion u Železniku, 3.500 gledalaca, strelac: Ilić 60'

Partizan: R. Ilić, Rašović (Stojisavljević), Krstajić, Duljaj, Gerasimovski, Stanojević, Ivić (Sabo), Đ. Tomić, Kežman, S. Ilić, Peković (Obradović)

14. kolo, 05.11.1999, Beograd, Stadion Partizana, igrano bez publike, strelci: Obradović 22', 37', 76', Kežman 87' (pen.)

Partizan: R.Ilić, Rašović, Krstajić, Duljaj, Gerasimovski, Stanojević, Ivić, S. Ilić, Kežman, Obradović, Stojisavljević (Trobok)

15. kolo, 20.11.1999, Podgorica, Stadion pod Goricom, 8.000 gledalaca, strelci:  Kežman 10', 19', 57', Obradović 68'

Partizan: R. Ilić, Rašović (Sabo), Krstajić, Gerasimovski, Stanojević (Savić), Trobok, Ivić (Delibašić), S. Ilić, Kežman, Obradović, Stojisavljević

16. kolo, 27.11.1999, Beograd, Stadion Partizana, igrano bez publike, strelac: Ivić 45'

Partizan: R. Ilić, Savić, Sabo,  Gerasimovski, Krstajić (Stanojević), Trobok, S. Ilić, Ivić, Obradović (Delibašić), Kežman, Stojisavljević (Duljaj)

17. kolo, 01.12.1999, Beograd, Omladinski stadion, 2.000 gledalaca, strelci: Kežman 41' (pen.), Ivić 60' 

Partizan: R. Ilić, Savić, Sabo, Krstajić, Gerasimovski, Duljaj, Trobok (Stojisavljević), Ivić, S. Ilić, Kežman, Obradović (Iliev)

18. kolo, 04.12.1999, Beograd, Stadion Partizana, 1.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 24', 56', 72', Trobok 50' 

Partizan: R. Ilić, Rašović (Ranković), Krstajić, Duljaj, Sabo (Stojisavljević), Stanojević, Trobok, Ivić (Iliev), S. Ilić, Kežman, Obradović

 

19. kolo, 11.12.1999, Subotica, Gradski stadion, 3.000 gledalaca, strelci:  Kežman 19', 66', 75',  Ivić 44', 68', S. Ilić 58'

Partizan: R. Ilić, Rašović (Stojanoski), Savić, Duljaj, Stanojević, Trobok, Ivić (Ćirković), S. Ilić (Iliev), Kežman, Obradović, Ranković

 

 

20. kolo, 15.12.1999, Beograd, Stadion Partizana, 500 gledalaca, strelci:  Ivić 6', Obradović 39', S. Ilić 55' (pen.), 63',  Delibašić 72'

Partizan: R. Ilić, Savić (Stojisavljević), Sabo, Duljaj, Stojanoski, Trobok, Ivić, S. Ilić, Obradović (Delibašić), Iliev, Ranković (Vuković)

"Glas javnosti"

21. kolo, 18.12.1999, Nikšić, Stadion kraj Bistrice, 6.000 gledalaca, strelci: Ivić 44', Kežman 85'

Partizan: R. Ilić, Savić, Sabo, Duljaj, Stojanoski, Trobok, Ivić, S. Ilić, Kežman, Obradović (Stojisavljević), Ranković (Delibašić)

 

 

22. kolo, 16.02.2000, Beograd, Stadion Čukaričkog na Banovom brdu, 3.000 gledalaca, strelac: Đ. Tomić 67', 88'

Partizan: R. Ilić, Savić, Stanojević (Iliev), Krstajić, Duljaj, Stojanoski, Trobok, Đ. Tomić, S. Ilić, Kežman, Obradović (Delibašić)


Foto: Marko Metlaš

24. kolo, 19.02.2000, Beograd, Stadion Partizana, 1.500 gledalaca, strelci:  Ivić 1', 80',  Iliev 35', Trobok 53'

Partizan: Damjanac, Rašović, Krstajić, Stanojević (Peković), Stojanoski, Trobok, Ivić, Đ. Tomić, Obradović (Delibašić), Kežman, Iliev

25. kolo, 26.02.2000, Zrenjanin, Stadion u Karađorđevom parku, 5.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 43', Ivić 76'

Partizan: Damjanac, Savić, Krstajić, Duljaj, Stojanoski, Trobok, Đ. Tomić (Peković), Ivić (Ćirković), S. Ilić, Kežman, Iliev

26. kolo, 01.3.2000, Beograd, Stadion Partizana, 2.797 gledalaca, strelci: Stojanoski 43', Kežman 52', 78', Ivić 65' 

Partizan: Damjanac, Savić, Krstajić, Stojanoski, Duljaj (Ćirković), Trobok, Đ. Tomić (Peković), Ivić (Delibašić), S. Ilić, Kežman, Iliev

"Glas Javnosti"

27. kolo, 04.3.2000, Kula, Gradski stadion, 5.000 gledalaca, strelci: Ivić 8`,60`, S. Ilić 42`, Kežman 77`,  Iliev 90`

Partizan: Damjanac, Savić, Krstajić, Ćirković (Peković), Stojanoski, Trobok, Đ. Tomić, Ivić (Stanojević), S, Ilić (Obradović), Kežman, Iliev

 

 

28. kolo, 11.3.2000, Beograd, Stadion Partizana, 9.011 gledalaca

Partizan: Damjanac, Savić, Krstajić, Stojanoski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Đ. Tomić (Peković), Kežman, Iliev (Delibašić)

"Glas javnosti"

29. kolo, 15.3.2000, Budva, Stadion pod Lugovima, 3.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 16', N. Mirković 27' (autogol), Iliev 35', 62', 71', Obradović 54', Ivić 66' 

Partizan: R. Ilić, Savić (Ćirković), Krstajić, Stojanoski, Duljaj, Trobok, Ivić, S.Ilić, Đ. Tomić, Obradović (Ranković), Iliev (Delibašić)

"Glas javnosti"

 

30. kolo, 18.3.2000, Beograd, Stadion Partizana, 2.113 gledalaca, strelci: Kežman 3', 26', S. Ilić 32', 58'

Partizan: R. Ilić, Savić, Duljaj, Gerasimovski, Ćirković, Trobok, Ivić (Ranković), Đ. Tomić (Peković), S. Ilić, Kežman, Iliev (Obradović)

 

31. kolo, 22.3.2000, Beograd, Stadion SRC Makiš, 4.000 gledalaca, strelac: Stojanoski 87`

Partizan: R. Ilić, Savić, Krstajić, Stojanoski, Duljaj, Trobok, Ivić, S. Ilić, Đ. Tomić (Ćirković), Kežman (Gerasimovski), Iliev (Delibašić)

32. kolo, 25.3.2000, Beograd, Stadion Partizana, 2.217 gledalaca, strelci: Đ. Tomić 1', Stojanoski 32', Kežman 34', 78`,  Ivić 40', Krstajić 60', Peković 66', Ranković 86'

Partizan: R. Ilić, Savić, Krstajić, Ćirković, Stojanoski, Duljaj, Trobok, Ivić (Peković), Đ. Tomić (Ranković), Kežman, Iliev

 

33. kolo, 02.4.2000, Beograd, Stadion Crvene zvezde, 50.000 gledalaca, strelac: Kežman 73`

Partizan: R. Ilić, Savić, Krstajić, Stojanoski, Duljaj, Trobok, Ivić (Ćirković), S. Ilić, Tomić, Kežman, Iliev (Peković)

FUDBAL - MATEJA KEZMAN, fudbaler Partizana, na utakmici protiv Crvene zvezde.
Beograd, 02.04.2000.
photo:N.Parausic

34. kolo, 08.4.2000, Beograd, Stadion Partizana, 1.960 gledalaca, strelac: Đ. Tomić 52'

Partizan: R. Ilić, Rašović (Ranković), Savić (Iliev), Krstajić, Stanojević, Trobok, Stojanoski, Ćirković, Đ. Tomić, Obradović (Delibašić), Peković

 

35. kolo, 15.4.2000, Zemun, Gradski stadion, 4.000 gledalaca, strelci: S. Ilić 19', Kežman 78', Đurović (autogol) 90'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Krstajić, Duljaj, Stojanoski, Trobok, Ivić (Iliev), Saša Ilić, Peković (Sabo), Đ. Tomić, Kežman

"Glas javnosti"

36. kolo, 22.4.2000, Beograd, Stadion Partizana, 1693 gledaoca, strelci: Ivić 25' , 45', 71', Đ. Tomić 76'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Savić (Sabo), Ćirković, Stojanoski, Trobok, Ivić, S. Ilić (Peković), Đ. Tomić, Kežman, Iliev (Obradović)

FUDBAL - Milivoje Cirkovic, fudbaler Partizana.
BGD, 22.04.2000.
snimio:N.Parausic
"Glas javnosti"

37. kolo, 29.4.2000, Beograd, Stadion Rada na Banjici, 3.000 gledalaca, strelci: Kežman 43', Krstajić 63'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Krstajić, Ćirković (Peković), Duljaj, Stanojević, Stojanoski, Trobok, Ivić, S. Ilić (Vukić), Kežman

38. kolo, 03.5.2000, Beograd, Stadion Partizana, 1954 gledaoca, strelci: Iliev 19', Đ. Tomić 21', Delibašić 43'

Partizan: R. Ilić, Sabo, Krstajić, Stojanoski, Duljaj (Gerasimovski), Trobok, Peković (Ranković), Đ. Tomić, Vukić, Obradović (Delibašić), Iliev

"Glas javnosti|

39. kolo, 06.5.2000, Kragujevac, Stadion "Čika Dača", 20.000 gledalaca, strelac: Kežman 89`

Partizan: R. Ilić, Rašović (Vukić), Krstajić (Delibašić), Duljaj, Sabo, Stojanoski, Trobok, Đ. Tomić, S. Ilić, Kežman, Iliev

 

40. kolo, 13.5.2000, Beograd, Stadion Partiyana, 500 gledalaca, strelci: Kežman 5', 59`, 75`,  Trobok 14',  Đ. Tomić 27', 81`, Vukić 49'

Partizan: R. Ilić, Rašović (Kasom), Krstajić (Stojičić), Gerasimovski, Stanojević, Trobok, Đ. Tomić, Kežman, Iliev (Savić), Peković, Vukić

"Glas javnosti"

41. kolo, 17.5.2000, Niš, Gradski stadion na Čairu, 15.000 gledalaca, strelac: Duljaj 67'

Partizan: R. Ilić, Savić, Stojanoski, Stanojević, Duljaj, Trobok, Peković (Gerasimovski), Đ. Tomić, Kežman, Delibašić, Vukić (Iliev)

42. kolo, 20.5.2000, Beograd, Stadion Partizana, 1.482 gledaoca, strelci: Stojanoski 81', Kežman 90'

Partizan: R. Ilić, Rašović, Savić, Krstajić, Stanojević (Vuković), Stojanoski, Trobok, Đ. Tomić, Kežman, Vukić (Iliev), Delibašić (Ranković)

"Glas javnosti"

Sažetak sezone

Pošto je prethodna sezona nasilno okončana NATO agresijom i bombardovanjem naše države, i fudbal se u tadašnjoj SR Jugoslaviji morao prilagoditi tim okolnostima. Odlučeno je da nijedna ekipa ne napusti prvoligaško društvo, pa je liga, koja je brojala 18 ekipa protekle sezone, uvećana za još letiri člana – bili su to Čukarički, čačanski Borac, beogradski Hajduk i Sutjeska. Ipak, zbog činjenice da SR Jugoslavija više nije obavljala svoju vlast na Kosovu i Metohiji, status FK Priština je zamrznut. Ovaj klub se formalno vodio kao član prve lige, ali nije bio u mogućnosti da igra svoje utakmice pa je u realnosti, prvoligaški karavan sačinjavala 21 ekipa i u svakom kolu po jedan klub je bio slobodan.

Najveća promena u Partizanu desila se na klupi. Posle celih sedam sezona na funkciji šefa stručnog štaba, „crno-bele“ je napustio Ljubiša Tumbaković, a na njegovo mesto je došao nekadašnji as Partizana, Miodrag Ješić, koji je u prethodnoj sezoni trenirao OFK Beograd. Igrački kadar je neznatno izmenjen: tim su napustili Bjeković junior, Pažin, Svetličić i Tešović, a novi članovi Partizana postali su napadač Milorad Peković (OFK Beograd), povratnik Aleksandar Stanojević (takođe iz OFK Beograda), a tokom sezone šansu su dobijali i poletarci Baljak, Stojaković, Stojičić, Kasom, Delibašić, Ćirković i Dejan Živković. U drugom delu sezone u Partizan je došao Zvonimir Vukić, koji će u našem klubu ostaviti veoma značajan trag, a posle nekoliko sezona klub je napustio Dragan Stojisavljević.

Pre nego što je Partizan započeo prvenstvenu trku, odigrao je prvu i drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona i ubedljivo savladao Floru (6-0, 4-1) i Rijeku (3-1, 3-0) a sa prvim kolima prvenstva poklopila se i naredna faza, gde je jači od „crno-belih“ bio moskovski Spartak (0-2, 1-3). Partizan se prebacio u kvalifikacije za Kup UEFA, gde je u dve utakmice poražen od Lidsa (1-3, 0-1). Dvomeč protiv engleske ekipe bio je u senci odluke UEFA da Partizan kao „domaćin“ igra u Herenvenu. O evropskoj kampanji Partizana pisaćemo posebno, ali svakako da su ti lošiji rezultati i nepravda UEFA uticali na samopouzdanje naše ekipe.

U prvih šest kola Partizan je imao dva slaba rezultata – remi protiv Vojvodine u Novom Sadu i poraz na Vračaru od Obilića od čak 0-3! Do kraja jeseni, skoro sve pobede, među kojima i ona nad Crvenom zvezdom od 2-0. Taj derbi je obeležio i tragičan događaj kada je, od posledica ispaljene rakete sa južne tribine, stradao navijač Crvene zvezde. Naredne tri utakmice kao domaćin, Partizan je igrao bez prisustva publike. Partizan je te jeseni igrao napadački i efikasno, a Kežman, Ilić i Ivić su bili veoma umešni kao strelci. Ipak, do kraja jeseni Partizan beleži još dva remija, na Karaburmi i u Nikšiću, te kao drugoplasirani završava jesenju polusezonu, iza Obilića. Očekivalo se da ova dva kluba vode na proleće bitku za prvaka, jer je Crvena zvezda bila na šest bodova iza Obilića i četiri iza Partizana…

Jedna zanimljivost, ne toliko vezana za sam teren, desila se u polusezoni. Zbog američkih sankcija, firma „Najk“ više nije mogla da bude tehnički sponzor Partizana te je naprasno prestala saradnja, pa je u drugom delu prvenstva Partizan nastupao u opremi domaćeg proizvožača „NAAI“.

A na terenu, proleće je za navijače Partizana počelo kako se samo poželeti može – pobeda do pobede. U isto vreme, Crvena zvezda je remijem protiv Zemuna bila na šest bodova iza Partizana, a Obilić je počeo da posustaje posle smrti svog prvog čoveka. Partizan se popeo na prvo mesto i činilo se da „parni valjak“ neće imati prepreka na putu do nove titule. Naznake drugačijeg ishoda se javljaju u utakmici protiv Obilića, kada Partizan ne uspeva da kruniše svoju dobru igru, a Obilić iz kontranapada dolazi do minimalne pobede. Ipak, Partizan je u tom trenutku i dalje lider prvenstva. Slede još četiri sigurne pobede „crno-belih“ pred derbi protiv Zvezde na njenom terenu. Partizan u derbi ulazi sa tri boda prednosti i jasno je da ova utakmica može da prelomi šampionat – ili da učvrsti Partizan na prvom mestu, ili da se Crvena zvezda vrati definitivno u trku. „Crno-beli“ na ovom meču po prvi put u svojoj istoriji nastupaju u komplet crnoj opremi. A na terenu, odbrana Partizana čini dva kiksa, te naše komšije stiču prednost od 2-0, golom Pjanovića i autogolom našeg Branka Savića. Tačno je da je nepravedno poništen i gol Pjanoviću zbog nepostojećeg ofsajda pri rezultatu 0-0, ali ono što je na tom meču demonstrirao sudija Radoman, klasičan je primer perfidnog suđenja i sramnog i naopakog kriterijuma. U prvih pola sata skoro svaki start igrača Partizana bio je sankcionisan žutim kartonom (Iliev, Stojanoski, Krstajić, Ivić) a „požuteo“ je i Kežman, nakon gurkanja sa Dudićem (takođe žuti karton) u šesnaestercu Zvezde. I dok se start Krstajića koji je kažnjen kartonom zaista bio oštar, ista vrsta prekršaja za koje su sankcionisani Stojanoski, Ivić i Iliev, a koji su počinjeni u tom periodu od strane fudbalera Crvene zvezde, nisu kod Radomana izazvali potrebu da se maši za karton. Kežman u 73. minutu smanjuje na 1-2, a vrhunac cinizma se dešava malo posle toga, kada Glogovac rukama sa leđa obara Kežmana. Iako bi to bio zasluženi drugi žuti, pa onda i crveni karton za Glogovca, Radoman se pravi slep. Umesto Glogovca, drugi žuti karton malo kasnije dobija naš Igor Duljaj. „Crveno-beli“ pobeđuju sa 2-1, ali i dalje Partizan ima prednost jer u slučaju istog broja bodova ima za jedan gol uspešniji međusobni bilans. Ipak, Radoman je uspeo u svojoj nameri – ekipa Partizana je kartonima desetkovana pred meč protiv Železnika, pa zbog kartona ne mogu da igraju Duljaj, Ivić, Ilić i Kežman.

Utakmica se završava 1-1, i Partizan pada na drugo mesto, sa dva boda manje. Može se reći da je prvenstvo tada bilo rešeno. Crvena zvezda je posle remija protiv Zemuna volšebno podigla formu te ostvarila seriju od dvanaest (!) uzastopnih pobeda, od kojih je čak šest utakmica dobila sa 1-0. Partizanu ništa nije vredelo što je bio najefikasnija i realno najbolja ekipa sa 111 datih golova. Izgleda da su još tada u komšiluku patentirane „serije nepobedivosti“ kojima smo svedoci i ovih godina, a u koje javnost ne sme ni da posumnja. Jer, sve je regularno samo kada su oni prvi, zar ne?

Remi protiv Železnika koji je značio i gubitak titule

Četrdeset utakmica u prvenstvu, čak 32 pobede, pet remija i tri poraza, bili su dovoljni samo za drugo mesto. O kvalitetu tadašnje ekipe Partizana govori i činjenica da su po završetku te sezone odlične transfere (a potom i vrhunske karijere) napravili Kežman (PSV) i Krstajić (Verder). Kežman je bio i najbolji strelac prvenstva sa 27 datih golova. Ipak, drugo mesto je ono što se piše na kraju, uz eliminaciju od Zemuna na penale u ranoj fazi Kupa Jugoslavije. Bilo je jasno da će trener Ješić napustiti kormilo Partizana. Na njegovo mesto će se vratiti Tumbaković, ali i naredne sezone ćemo gledati nizove komšijskih pobeda i čudan kriterijum suđenja…

Osim Kežmana, dvocifreni broj golova za Partizan dali su Saša Ilić (19), Vladimir Ivić (18) i Đorđe Tomić (11), a ubedljivo najviše mečeva je odigrao Goran Trobok, čak 37!

Nesrećni i kompromisni sistem takmičenja sa 21 ekipom je trajao samo ove sezone. Pet timova je napustilo društvo najboljih: zrenjaninski Proleter, beogradski Hajduk, budvanski Mogren, Spartak iz Subotice i čačanski Borac, a od naredne sezone elita je brojala 18 klubova.

Mateja Kežman, najbolji strelac Jugoslavije u sezoni 1999/00

 

 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *