Najnovije
1961-1970Kup

Kup 1963/64

Slavlje Partizanovih fudbalera posle jednog od golova u Nišu, u osmini finala Kupa Jugoslavije (foto partizan.rs)

Treneri: Aleksandar Atanacković, Marko Valok (jesen 1963/64), Florijan Matekalo (proleće 1963/64)

Partizan u Kupu Jugoslavije 1963/64:

Vladimir Kovačević 4/7, Milutin Šoškić 4/0, Jovan Miladinović 4/0, Milan Galić 3/3, Zvezdan Čebinac 3/2, Josip Pirmajer 3/1, Lazar Radović 3/1, Velimir Sombolac 3/0, Ljubomir Mihajlović 3/0, Damjanović 3/0, Vislavski 2/3, Branislav Mihajlović 2/1,  Velibor Bora Milutinović 2/1, Jovan Ćurčić 2/0, Dragoslav Jovanović 2/0, Mustafa Hasanagić 1/1, Mane Bajić 1/0, Radoslav Bečejac 1/0, Milan Vukelić 1/0.

Rezultati FK Partizan u Kupu Jugoslavije 1963/64

Šesnaestina finala Kupa Jugoslavije, 06.11.1963, Kragujevac, Gradski stadion, 8.000 gledalaca, strelci: Kovačević 4`, 45`, 48` , Vislavski 50` i 86`, Velibor Milutinović 60`, Hasanagić 64`,  L. Radović 68`

Partizan: Šoškić (Ćurčić), Ljubomir Mihajlović, Sombolac, L. Radović, D. Jovanović, Miladinović, Mane Bajić, Hasanagić, Velibor Milutinović, Kovačević, Vislavski

Osmina finala Kupa Jugoslavije, 22.4.1964, Niš, Gradski stadion na Čairu, 12.000 gledalaca, strelci: Kovačević 59` (pen), 63` i 82`, Pirmajer 3`, Galić 63`, Vislavski  89`

Partizan: Šoškić (Ćurčić), Damjanović, Sombolac, L. Radović, D. Jovanović, Miladinović, Zvezdan Čebinac, Kovačević, Pirmajer, Galić, Vislavski

Četvrtfinale Kupa Jugoslavije, 29.4.1964, Beograd, Stadion JNA, 12.000 gledalaca, strelci: Galić 39`, 64`, Zvezdan Čebinac 40`

Partizan: Šoškić, Damjanović, Ljubomir Mihajlović, L. Radović, Miladinović, Velibor Milutinović, Zvezdan Čebinac, Kovačević, Pirmajer, Galić, Branislav Mihajlović

Polufinale Kupa Jugoslavije, 20.5.1964, Zagreb, Stadion u Maksimiru, 25.000 gledalaca, strelci: Branislav Mihajlović 14`, Kovačević 29`  (pen)

Partizan: Šoškić, Damjanović, Sombolac, Miladinović, Ljubomir Mihajlović, Bečejac, Zvezdan Čebinac, Kovačević, Pirmajer, Galić (Vukelić), Branislav Mihajlović

*****

Posle pobede u Kragujevcu

U Kupu Jugoslavije za sezonu 1963/64, Partizan je beležio neverovatne rezultate. Pobeđeni su, u gostima, kragujevački Radnički sa 8-0 i njegov niški imenjak sa 7-2, zatim Budućnost u Beogradu sa 3-2, a onda je u polufinalu, Partizan na Maksimiru doživeo najteži poraz u istoriji domaćih takmičenja! Dinamo je slavio sa čak 7-2, iako je poluvreme završeno nerešeno, 2-2! Već u 13. minutu jedan od najboljih igrača “crno-belih”  Milan Galić iznešen je sa terena zbog povrede. Nakon pola časa igre Partizan je i poveo pogotkom Kovačevića iz penala da bi Dinamo izjednačio pred sam odlazak na odmor. Šta se desilo u nastavku igre pa da jedna takva ekipa primi pet golova u razdoblju između 50. i 75. minuta ostaje samo da nagađamo. Izveštači beogradskog „Sporta“ beleže i loše suđenje Fahrudina Taslidžića iz Osijeka koji nije isključio domaćeg igrača Benca nakon što je udario s leđa Branislava Mihajlovića bez lopte još u prvom poluvremenu, ali jeste u 65. minutu upravo, iz samo njemu znanih razloga, poslao Mihajlovića u svlačionicu,  “što su gledaoci prihvatili sa smehom”. Uglavnom, zagrebačkih 2-7 ostaje upisano u istoriji kluba kao najteži poraz Partizana u domaćim takmičenjima.